:: Redakcyjne :: Klasyka & Emulacja :: Komputery & Internet :: Inne :: W sieci :: MS on-line ::



Klasyka & Emulacja



      Amiga forever!


   Jest to przedłużenie cyklu artykułów - Amiga, przeżyjmy to jeszcze raz. W tym miesiącu nadszedł czas, aby skonfigurować zakładki: Display, Floppies, Hard Drivers, Sound w programie WinUAE. Natomiast za miesiąc dowiesz się, jak zainstalować system operacyjny (odpowiednik Okienek pod Amigę), czyli Workbench, w wersji 3.0.

Opcje wyświetlania Display prezentują się dość bogato. W ramce Amiga Screen Resolution wybieramy rozdzielczość w jakiej zobaczymy emulowany obraz Amigi. Polecam zostawić ustawienia standartowe. Za pomocą line mode można wybrać rodzaj wyświetlania ekranu (normalnie, z gubieniem co drugiej linii obrazu). W praktyce można zostawić ustawienia standartowe, ale przy słabszych komputerach opłaca się ustawić Scanline. W kolejnej ramce, tj. Chipset wybieramy układ graficzny, który nam odpowiada. Chyba nie ma się nad czym dłużej zastanawiać, tylko wybrać AGA. W grupie Settings warto zaznaczyć Full-Screen, co pozwoli nam oglądać "wszystko" na pełnym ekranie.

Do amigi można podłączyć maksymalnie trzy dodatkowe stacje dysków. Przy napędach komputera PC, oznaczenia są jak w alfabecie: A:,B:,C: itd. Natomiast w Amidze napędom dysków elastycznych przypisywane są następujące oznaczenia: DF0:, DF1:, DF2: itd. Na razie proponuję zostawić w spokoju tą zakładkę, aby móc później zainstalować system operacyjny - Workbench.

Teraz nadszedł czas na konfigurację dysku(ów) twardych naszego całkiem nowego komputera ("Emu-Amigi"). Gdy okno (to białe) jest puste, powinniśmy stworzyć sobie choć jeden plik z dyskiem twardym. Nasze partycje "amigowskie" nie wpływają zgubnie na nasze dane PeCetowych partycji. Dla naszego blaszaka jest to wyłącznie plik, a emulator manipuluje tylko jego zawartością. Przystąpmy więc do utworzenie takiej "udawanej" partycji. Wybierzmy opcję Add Hardfile. Teraz w nowym oknie kliknij w przycisk o etykiecie "...", aby wybrać ścieżkę dostępu do pliku z partycją. Następnie wpisz w bajtach, ile ma zajmować nasza partycja (polecam ok. 15 Mb).

Konfiguracja dźwięku jest banalna. Polecam wybrać po prostu:

Sound Emulation: Emulated
Frequency: 22050 Hz

A resztę pozostawić w spokoju.

Do następnego miesiaca!

Więcej informacji:

http://www.emunews.gery.pl




redaktor naczelny:

Maciej Kunowski



_________________________ 34__________________________

:: Poprzednia strona :: Wstęp :: Następna strona ::



     

Prenumerata

Adres e-mail:





Kontakt

redaktor naczelny
macland@topnet.pl

z-ca red. nacz.
bosss@box43.gnet.pl


Zalecana konfiguracja

- Windows
- IE 4.0 +
- 800 x 600
- High Color (16 bit)
















































7


Copyright(C)'2001 Memories Service
Wszystkie prawa zastrzeżone!