Aktualności Bieszczadzkiego Parku Narodowego.


  • Konkurs "ZIELONY KARPACKI MOST"

    Przedmiotem konkursu jest środowisko przyrodnicze i kultura Karpat oraz zagrożenia dla tego regionu związane z działalnością człowieka.

  • Garść informacji dla miłośników Doliny Sanu u podnóża Otrytu

    Wiosną tego roku rozebrano domek myśliwski, tzw. Chatkę Prominenta. Usytuowany na końcu alei dworskiej przez wiele lat stanowił miejsce awaryjnego noclegu dla wędrujących tędy turystów. W ostatnim czasie mocno zdewastowany w środku bardziej straszył niż zachęcał do zatrzymania się na dłużej.

  • Wizyta we francuskich Alpach

    Przed dwoma laty podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy parkami narodowymi: położonym we francuskich Alpach - La Vanoise oraz Bieszczadzkim Parkiem Narodowym. Jednym z jego celów jest wzajemna wymiana doświadczeń i wiedzy z zakresu szeroko pojętej ochrony przyrody.

  • Bieszczadzki Worek

    Do przeszłości należą już "romantyczne" czasy kiedy obszar całej doliny Górnego Sanu był "pod opieką" Urzędu Rady Ministrów i płk Doskoczyńskiego, a nieliczni śmiałkowie którzy się tu nielegalnie zapuszczali musieli się liczyć z poważnymi konsekwencjami, w razie złapania przez WOP. Obecnie większość tych terenów zostało przejętych przez Bieszczadzki Park Narodowy i udostępnionych do zwiedzania turystom. Jeżeli poruszamy się opisaną już drogą Stuposiany - Muczne - Tarnawa - Bukowiec i dalej znakowaną ścieżką "W dolinie Górnego Sanu" nie potrzeba specjalnych zezwoleń.

  • Pożar na Połoninach,

    W sobotnie popołudnie - 13 maja br. - połoniny stanęły w ogniu. Jako jedni z pierwszych pożar, a właściwie unoszący się na połoninami dym zauważyli mieszkańcy Wołosatego oraz jeden turystów . Miało to miejsce między 16.00 a 17.00.

  • Głuszec w Bieszczadzkim Parku Narodowym,

    W bardzo tajemniczych i niewyjaśnionych do końca okolicznościach Bieszczadzki Park Narodowy został "zasiedlony" przez głuszca. Skąd u licha się tu wziął?

  • Kolejny fragment "bieszczadzkiego worka" w granicach Parku Narodowego,

    Na początku listopada 1999r. Bieszczadzki Park Narodowy powiększył się o blisko 1 500 ha. Tym samym jego aktualna powierzchnia wynosi 29 200 ha. W skład Parku wszedł kompleks terenów nieleśnych obejmujący obszar nieistniejących już dziś wsi Sokoliki Górskie, Tarnawa Wyżna i Niżna, Dźwiniacz oraz Łokieć.

Strona pod redakcją Grzegorza Sitko specjalisty ds. ekologii BdPN

DO GÓRY

(c) Wirtualne Bieszczady 1999 - 2000